۱۴۰۲ يکشنبه ۱۴ خرداد

تالار كتاب هاي مرجع، پايان نامه ها و مجلات

     

تالار مرجع کتابخانة مرکزی

  •   کتب مرجع: این بخش بیش از 32580 نسخه کتاب مرجع را در خود جای داده که شامل فرهنگ‌ها، دایرة­المعارف­ ها، سرگذشت­نامه­ ها، کتاب­ های سرشماری نفوس و مسکن و غیره است. این مدارک تنها در محل مورد استفاده قرار گرفته، امانت داده نمی­شود. مشخصه کتاب‌های مرجع، درج حرف «م» در بالای شماره بازیابی کتاب‌های فارسی و حرف «R » در بالای شماره بازیابی کتاب‌های لاتین است.
  •  پایان‌نامه‌ها: این بخش محل نگهداری، خدمات­دهی و نمایه­ سازی پایان­ نامه­ های تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان و همچنین طرح‌های پژوهشی است. در حال حاضر، در این بخش، حدود 20006 عنوان پایان‌نامه فارسی و عربی، 1030 عنوان پایان‌نامه لاتین و 352 عنوان طرح پژوهشی، موجود است.

       سامانه پایان نامه ­های دانشگاه اصفهان (سپندا): به نشانی Thesisdl.ui.ac.ir با هدف دسترسی آسان به متن کامل بیش از 15 هزار پایان نامه در موضوعات فنی و مهندسی، علوم انسانی و  علوم پایه راه اندازی شده است. کلیه دانشجویان سراسر کشور پس از ثبت نام در سامانه مذکور از طریق ایمیل دانشگاهی (دارای پسوندaca ) می­توانند متن کامل پایان نامه ­ها را به صورت رایگان مطالعه نمایند. سایر کاربران بدون ثبت نام در سامانه می­ توانند تمام یک پایان نامه، فصول یا صفحات موردنظر را خریداری و مطالعه نمایند.

  • نشریات ادواری فارسی: در این بخش، روزنامه ­های جاری و همچنین آرشیو نسبتاً کاملی از روزنامه­ های اطلاعات (سال 1345 به بعد)، کیهان (سال 1347 به بعد) و دیگر روزنامه‌های مهم کشور و همچنین روزنامه ­هایی با عمر یکصد سال، نظیر روزنامه ­های عصر مشروطیت و روزنامه‌های تجدیدچاپ شده کتابخانه ملی یا دانشگاه تهران، مانند روزنامه وقایع اتفاقیه، ایران و مجلات نگهداری می‌شوند. مجلات در این بخش، طبق رده ­بندی دهدهی دیویی و به تفکیک رنگ در قفسه­ ها قرار داده شده‌اند.
  •   کتاب های وقفی: شامل 10246 کتاب اهدایی است که از طرف حامیان کتابخانه آقایان مرحوم صدرهاشمی، یزدگردی، منشوری، قدم زن، الفت، نفیسی و بدرالدین کتابی وقف کتابخانه های دانشگاه اصفهان شده است. مراجعان می توانند در محل تالار مرجع کتاب های مذکور را مطالعه نمایند.
  • مکان بخش: نیم‌طبقة اول کتابخانه مرکزی


تاریخ به روز رسانی:
1400/04/01
تعداد بازدید:
25277
Powered by DorsaPortal