۱۴۰۰ پنج شنبه ۳ تير
FA
دانشگاه اصفهان
نشست " روز ملی هوای پاک " در دانشگاه اصفهان
نشست " روز ملی هوای پاک " روز دوشنبه به‌صورت مجازی و آنلاین به همت دانشگاه اصفهان و اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان و با حضور مسوولین ارشد استان اصفهان و اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور ،برگزار شد.

نشست " روز ملی هوای پاک " روز دوشنبه به‌صورت مجازی و آنلاین به همت دانشگاه اصفهان و اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان و با حضور مسوولین ارشد استان اصفهان و اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور ،برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبریuinews دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در  نشست روز ملی هوای پاک که به صورت مجازی در دانشگاه اصفهان برگزار شد، با اشاره به وضعیت نامناسب هوای  چند روز اخیر اصفهان ، اظهار داشت : این موضوع نشان دهنده این مهم است که در اصفهان با گوشت و پوست خود، آلودگی هوا را احساس می کنیم و به دنبال راه نجات هستیم.

دکتر طالبی با بیان اینکه تشدید آلودگی هوا در درجه اول توسط انسان رقم خورده است، افزود: عدم برنامه ریزی صحیح و درنظر نگرفتن جوانب آلودگی هوا بسیار تاثیرگذار بوده است.

دکتر طالبی اضافه کرد: امیدواریم، سازمان محیط زیست  با  ارایه  برنامه ای  جامع  در کنار دانشگاه های خوب استان بتواند راه برون رفت از مشکل آلودگی هوای استان را هموار تر نماید.

رییس دانشگاه اصفهان با تاکید براینکه این اقدامات هرچه سریعتر باید انجام شود، اظهار کرد: نمی گوییم همه مشکلات از صنعت است و معتقدم صنعت نیز برای جلوگیری از تشدید آلایندگی ها تلاش می کند اما با وضع موجود باید راهی برای تغییر ایجاد کرد.

به گفته دکتر طالبی، با سرمایه گذاری های موجود نمی توان گفت صنایع تعطیل شوند و یا مردم هیچ خودرویی بیرون نیاورند، اما تشکیل کنسرسیوم متشکل از دانشگاه های استان می تواند راهی برای رفع مشکل پیدا کرد. این کنسرسیوم تشکیل شده و دانشگاه های استان آمادگی همکاری همه جانبه دارند.

وی افزود: صنایع نیز می توانند در کنار دانشگاه قرار گرفته و همانطور که همواره همیار دانشگاه بوده اند اکنون نیز همه دست به دست هم برای رفع  این مشکل اقدام کنیم.

دکتر ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان نیز با موضوع «گزارش تحلیلی وضعیت کیفیت هوای کلانشهر اصفهان و شعاع 50 کیلومتری آن: اقدامات و چالش ها» اظهار کرد.......
 
برای مطالعه این خبر بر روی لینک کلیک نمایید.  
تاریخ:
1399/10/30
تعداد بازدید:
3689
منبع:
Powered by DorsaPortal